Кому ж збільшити заробітну плату в Україні: держава вже скерувала мільярди гривень

Кабмін виділив 6,6 мільярда гривень для 24 регіонів з метою збільшення заробітних плат педагогічним працівникам та фахівцям соціальної сфери.

Кому підвищать зарплати в Україні: уряд уже виділив мільярди гривень

Юлія Свириденко

Зростання оплати праці в Україні очікує на працівників сфери освіти та соціального захисту.

Про це повідомила очільниця уряду Юлія Свириденко.

Кабінет Міністрів України прийняв рішення про розподіл 6,6 мільярда гривень між областями для фінансування оплати праці педагогів.

«Кошти розподілено між 24 обласними бюджетами. Кожен регіон отримав суму, яка була розрахована індивідуально — залежно від потреб для збільшення заробітних плат та можливостей місцевих бюджетів самостійно покривати ці витрати», — написала вона.

Принцип розподілу передбачає, що більшу допомогу отримають ті регіони, які мають менше власних бюджетних надходжень і не можуть самостійно покрити всі витрати.

Для територій, де тривають або існують ризики бойових дій, держава відшкодує до 80% необхідних видатків, пов’язаних зі збільшенням заробітних плат.

Для інших місцевих бюджетів, які мають недостатню фінансову спроможність, рівень державного покриття становитиме від 50% до 80%.

Уряд зазначає, що таке фінансування має допомогти громадам виконати зобов’язання щодо підвищення оплати праці працівників соціально важливих сфер та зменшити фінансове навантаження на місцеві бюджети.

Нагадаємо, раніше йшлося про затвердження Кабміном Бюджетної декларації на 2027–2029 роки, яка визначає основні параметри державної фіскальної політики на найближчі роки. Йдеться про зростання заробітних плат, соціальну підтримку громадян тощо.

Коментарі Сортувати: Нові Старі Популярні Надіслати

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *