Європейські архітектори презентували проєкти для збереження української культурної спадщини – МКІП

Європейські архітектори презентували проєкти для збереження української культурної спадщини – МКІП 14.05.2024 23:51 Укрінформ У рамках проєкту «UREHERIT: Архітектори для спадщини в Україні: відтворення ідентичності та пам’яті» презентували перші проєкти для збереження української культурної спадщини.

Про це повідомляє пресслужба Міністерства культури та інформаційної політики, передає Укрінформ.

«14 травня у Стокгольмі відбувся семінар в рамках проєкту «UREHERIT: Архітектори для спадщини в Україні: відтворення ідентичності та пам’яті». Це вперше такий широкий міжнародний консорціум архітектурних організацій об’єднав зусилля для збереження української спадщини та культури», – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що до проєкту залучили 11 фахових організацій із дев’яти країн Європи.

«Сьогодні зібрались люди, які небайдужі до української культурної спадщини, фахівці, які готові працювати в інтересах нашої країни. Прошу вас і надалі залишатися такими ж активними в пошуку нових форм та самовдосконаленні. Держава готова чути всі ефективні рішення. Ми завжди готові разом визначати проблематику на місцях, в кожному конкретному випадку, й спільно шукати її розв’язання. Нехай результати роботи цього проєкту будуть максимально практичними», – сказав т. в. о. міністра культури та інформаційної політики Ростислав Карандєєв під час онлайн-звернення до учасників семінару.

«UREHERIT: Архітектори для спадщини в Україні: відтворення ідентичності та пам’яті» – це трирічний міжнародний європейський культурний проєкт для розвитку компетенції щодо охорони спадщини, відновлення культурно значущих планів і проєктів та розширення можливостей місцевих громад як інструменту для побудови нової, демократичної та сталої України. Проєкт ініційований Асоціацією архітекторів Литви. Він співфінансується програмою Європейського Союзу «Креативна Європа».

Як повідомляв Укрінформ, через російську агресію в Україні постраждали 1062 пам’ятки культурної спадщини.

Фото: МКІП

Архітектура Культурна спадщина МКІП Карандєєв

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *