В Ірані скасували смертний вирок реперу, який підтримував масові протести

В Ірані скасували смертний вирок реперу, який підтримував масові протести 22.06.2024 15:33 Укрінформ Верховний суд Ірану скасував смертний вирок іранському реперу Тумаджу Салехі, винесений за підтримку ним масових протестів у країні в 2022-2023 роках.

Як передає Укрінформ, про це з посиланням на адвоката репера Аміра Раїсяна повідомляє Reuters.

«Смертний вирок Томаджу Салехі скасований і на підставі апеляційного рішення…Верховного суду справу буде передано на розгляд (іншої – ред.) інстанції», – написав Раїсян.

Видання зазначає, що офіційного підтвердження з приводу скасування судового вироку Салехі не було.

Як повідомлялося, наприкінці квітня Іранський революційний суд засудив відомого іранського репера Тумаджа Салехі до смертної кари за обвинуваченнями через підтримку масових протестів в країні 2022-2023 років.

Салехі у своїх піснях підтримував багатомісячні протести в Ірані у 2022 році, спровоковані смертю Махси Аміні. Чоловік був заарештований у жовтні 2022 року після публічних заяв на підтримку загальнонаціональних протестів.

22-річна Махса Аміні у вересні 2022 року була затримана поліцією моралі за обвинуваченням у неправильному носінні хіджабу. З поліцейської дільниці Аміні відвезли до лікарні, де вона за кілька днів померла.

Незабаром в Ірані розпочалися вуличні протести. Протестувальники вважають, що причиною смерті Аміні стало побиття співробітниками силових структур.

Фото: REX

Іран Протест Смертна кара Репер

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *