Начальник поліції допомагав вирощувати кукурудзу на військовому полігоні: як його покарали

На Харківщині цивільні особи, включно з першим заступником голови райдержадміністрації, незаконно зайняли понад 31 гектар землі на полігоні, що належить Міністерству оборони.

Кукурудзяне поле

Кукурудзяне поле. Ілюстративне зображення / © pixabay.com

Колишнього очільника райвідділу поліції засудили за допомогу у вирощуванні кукурудзи на Чугуївському військовому полігоні на Харківщині. Збитки, завдані цією незаконною діяльністю Міністерству оборони, перевищили 1,3 мільйона гривень.

Про це повідомляє «Кременчуцька газета» з посиланням на матеріали судової справи.

Козельщинський районний суд Полтавської області визнав винним колишнього начальника Печенізького відділення поліції Харківської області у перевищенні службових повноважень та сприянні самовільному захопленню земель оборони.

Як встановив суд, восени 2019 року на території Чугуївського військового полігону, який належить до земель оборони Міністерства оборони України, цивільні особи, серед яких перший заступник голови Печенізької РДА, незаконно зайняли понад 31 гектар землі. Цю ділянку засіяли кукурудзою та розпочали збір урожаю.

Під час перевірки правоохоронці вилучили сільськогосподарську техніку, яка використовувалася для збору врожаю, та організували її охорону. Однак вже наступного дня тодішній керівник райвідділу поліції, як встановив суд, дав незаконну вказівку зняти поліцейський наряд з місця зберігання техніки.

Згідно з матеріалами справи, посадовець також повідомив підлеглим неправдиву інформацію про нібито відмову суду накласти арешт на вилучені машини, хоча відповідне клопотання на той момент ще не було подано. В результаті це дозволило причетним особам продовжити користування технікою та приховати знаряддя правопорушення.

Суд дійшов висновку, що внаслідок самовільного використання земель оборони державі в особі Міністерства оборони України було завдано збитків на суму 1 мільйон 339 тисяч 711 гривень.

Колишній поліцейський своєї провини не визнав, заявляючи, що діяв через нестачу особового складу та потребу розслідувати інші злочини. Водночас суд визнав його вину повністю доведеною на підставі письмових доказів, протоколів, рапортів та експертиз.

За вироком суду, ексначальнику райвідділу призначено 8 років позбавлення волі із забороною обіймати посади в правоохоронних органах протягом трьох років. Також його позбавили спеціального звання «полковник поліції».

Вирок ще не набрав законної сили та може бути оскаржений в апеляційному порядку.

Нагадаємо, раніше повідомлялося про виявлення масштабної корупційної схеми, яку організували високопосадовці Нацполіції.

За інформацією слідства, керівники територіальних підрозділів поліції в Івано-Франківській, Тернопільській та Житомирській областях могли сприяти безперешкодній діяльності мережі порностудій, на яких незаконно виготовляли та поширювали через Інтернет відеоконтент еротичного та порнографічного характеру.

Під час обшуків у топпосадовців Нацполіції вилучено елітний автопарк з шести автомобілів, а також готівку в різних валютах на загальну суму понад 22,6 мільйона гривень.

Коментарі Сортувати: Нові Старі Популярні Надіслати

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *