Кабмін прийняв постанову, яка дозволить військовослужбовцям отримувати щонайменше 25% відрахувань з коштів, отриманих за ліцензування власних оборонних розробок, що запущені у серійне виробництво.

Українські військові з наземними дронами / © Associated Press
Військові зможуть отримувати винагороду за свої оборонні винаходи.
Про це інформує вебсайт Міноборони.
Кабінет міністрів підтримав нормативний акт, спрямований на врегулювання питань інтелектуальної власності в оборонних силах.
Мова йде про розробки, створені військовослужбовцями та передані державі. Ці розробки можуть бути впроваджені у серійне виробництво через механізм ліцензування.
Самі військовослужбовці-розробники отримуватимуть щонайменше 25% від прибутку, що надходитиме від платних ліцензій. Решта коштів буде спрямована на науково-дослідні та дослідно-конструкторські роботи у сфері оборони, розвиток оборонних інновацій та на потреби підрозділів, де були створені ці технології.
Варто зазначити, що з початку повномасштабного вторгнення Російської Федерації Україна перетворилася на один із провідних світових центрів розвитку військових технологій (MilTech). Українські військові та цивільні інженери розробили сотні унікальних систем – від морських ударних дронів і роботизованих турелей до платформ на базі штучного інтелекту для аналізу бойової обстановки. Нова урядова постанова має на меті систематизувати цей процес та стимулювати масове виробництво вітчизняного озброєння.
До речі, Україна знаходиться на порозі запуску роїв ракет «Рута» проти окупантів. Українська ракета-дрон «Рута» може отримати розширені можливості завдяки інтеграції з бойовим штучним інтелектом Hivemind. Технологія вже пройшла кілька етапів випробувань і відкриває шлях до реалізації автономних ударних місій.
Коментарі Сортувати: Нові Старі Популярні Надіслати