Через заборгованість за комунальні послуги мешканець Києва позбувся житла та опинився на лікарняному ліжку – обставини з’ясовують у парламенті та поліції.

Киянина Івана Берестецького позбавили оселі після накопичення боргу за воду – наразі він перебуває у медичному закладі. Колаж ТСН.ua, фото пенсіонера: OBOZ.UA
Днями у ЗМІ набула широкого розголосу справа 76-річного киянина Івана Берестецького, який донедавна мешкав у однокімнатній квартирі на проспекті Шухевича, проте втратив її через виставлений житлово-будівельним кооперативом (ЖБК) колосальний борг за комунальні послуги, що перевищує 870 тисяч гривень.
Як повідомила в коментарі для ТСН.ua народна депутатка, голова парламентського комітету з питань соціальної політики Галина Третьякова, цей літній чоловік днями потрапив до лікарні і, відповідно, тепер не має власного помешкання, куди міг би повернутися після виписки. Напередодні Третьякова подала відповідну заяву-депутатське звернення до очільника Нацполіції Івана Вигівського. Окрім того, у своїй заяві до Нацполіції народна обраниця порушує питання щодо обставин примусового виселення пенсіонера невідомими цивільними особами, а також щодо долі його майна.
«Вранці 17 червня до Івана Берестецького виїхали представники соціальних служб. Він одинокий, його фінансове становище скрутне. Щодо його заборгованості за комунальні послуги можу зазначити: значна частина боргу стосується води. Проте я не довіряю цифрам, які пред’являють монополісти, тому необхідна перевірка цієї заборгованості. Мені видається, що на цього літнього чоловіка “повісили” весь борг за воду, весь борг, який належить будинку. Ця багатоповерхівка є доволі великою. Приміром, у цього пенсіонера була квартира №384. Цей чоловік, враховуючи його вік, не має достатньо здоров’я та знань, щоб розбиратися з усіма платіжками. Ймовірно, він отримує мінімальну пенсію, адже все життя пропрацював на м’ясокомбінаті. Людина залишилася сам на сам зі своїми проблемами. Такі люди стають мішенню для кримінальних елементів, які вишукують самотніх. Конституція забороняє конфіскувати єдине житло людини. Навіть якщо суд приймає рішення про вилучення житла, має бути надане альтернативне», – розповіла нам Галина Третьякова.
Зі свого боку, заступниця голови КМДА Марина Хонда повідомила нам, що на даний момент встановлено, що Іван Берестецький перебуває у медичному закладі.
«Ми знайшли його, встановлюється діагноз, поліція вже займається цією справою. Найближчим часом він буде проходити лікування», – повідомила вона нам.
Як з’ясував ТСН.ua, пенсіонер Іван Берестецький дійсно перебуває у лікарні №8, в одному з терапевтичних відділень.
За інформацією лікаря, чоловіка доставила «швидка» з мосту на проспекті Степана Бандери.
«Його загальний стан стабільний, чоловік пересувається, харчується, почувається нормально. Зазвичай пацієнти з подібними станами перебувають у нас близько тижня. Проблема полягає в іншому – куди його виписувати. Його привезла “швидка”, є відмітка, що його забрали з мосту. Хтось здійснив виклик “швидкої”», – розповів нам лікар Денис Стеблей.
Він також додав, що після того, як йому стало відомо про вкрай складні життєві обставини пацієнта, про те, що йому фактично немає куди повертатися, він планує шукати можливість знайти для нього відповідний заклад, який би забезпечив Івану Берестецькому гідну старість.
Як також стало відомо, за даними видання OBOZ.UA, після того, як квартира була виставлена на аукціон за 1 мільйон гривень, її придбав 30-річний рієлтор і зараз перепродає її за 1 мільйон 800 тисяч гривень.
Коментарі Сортувати: Нові Старі Популярні Надіслати