У перші три місяці 2026 року 824 клієнти підключили свої домашні сонячні електростанції до мереж ДТЕК.
Ця інформація міститься в офіційному повідомленні компанії ДТЕК.
«Протягом першого кварталу 2026 року 824 клієнти операторів систем розподілу ДТЕК Мережі в Києві, на Дніпропетровщині, Одещині та Київщині ввели в експлуатацію сонячні установки (СЕС) для своїх помешкань», — зазначено в повідомленні.
Компанія ДТЕК інформує, що сім’ї можуть подати заявку на підключення СЕС дистанційно. Це необхідно, якщо існує бажання реалізовувати надлишки виробленої енергії в мережу.
Представники ДТЕК підкреслили, що при виборі обладнання слід переконатися в його відповідності технічним вимогам для підключення СЕС. Потужність інвертора повинна співпадати з потужністю будинку.
Повідомляється, що після монтажу сонячної електростанції власнику потрібно звернутися до його оператора системи розподілу для подання заяви на приєднання генеруючої установки. Це можна здійснити онлайн через персональний кабінет на вебсайті, де також доступний список необхідних документів. Також потрібно підготувати однолінійну схему підключення СЕС.
Якщо для функціонування СЕС потрібне збільшення потужності, відповідну заяву можна подати одночасно з оформленням приєднання. Наступним кроком є встановлення двонаправленого лічильника для фіксації спожитої та переданої в мережу електроенергії. Згодом спеціалісти встановлять лічильник, перевірять схему підключення та здійснять необхідні корективи в документації.
Для продажу надлишків виробленої електрики, останнім етапом є звернення до свого постачальника електроенергії. Якщо СЕС потужністю до 30 кВт підключена напряму, власник має право на пільговий «зелений» тариф за наявності домогосподарства, земельної ділянки та прямого договору з ОСР. В інших випадках можна скористатися опцією «самовиробництва».
Коментарі Сортувати: Нові Старі Популярні Надіслати