Історик показала свої результати НМТ: звідки отримала 183 бали

Історик з Києва представила результати національного мультипредметного тесту (НМТ) та вказала на психологічний тиск, що чинять на вступників.

Іспит

Іспит

Київська викладачка історії Оксана Поліщук отримала 183 бали на НМТ. Вона оприлюднила свої досягнення онлайн і розкритикувала поточний формат тестування.

Про це викладачка повідомила на своїй сторінці у Facebook.

Вчителька історії склала НМТ, отримавши 183 бали — деталі

За словами вчительки, вона досі не може проаналізувати власні помилки через відсутність запитань у підсумковому звіті. Вона також вважає, що глибокі знання предмета часом заважали їй при виборі варіантів відповідей. Згідно з опублікованими даними, Оксана Поліщук здобула 48 тестових балів з 54 можливих.

«Я дуже сподівалася, що тут будуть хоча б самі запитання. Мені не потрібні правильні відповіді, я не буду їх далі поширювати. Але як я можу проаналізувати, де я, вчителька з величезним досвідом, припустилася помилки», — зазначила викладачка.

Педагогиня підкреслила, що на тестуванні не було питань, які б виходили за межі затвердженої програми. Проте зустрічалися візуальні матеріали, які безпосередньо в ній не зазначені, наприклад, ювілейні монети, марки чи твори мистецтва. На її думку, це може збити з пантелику абітурієнтів.

«Подивившись на монету, я підсвідомо зрозуміла, що зображено на аверсі, а що на реверсі, тому що маю необхідні знання. А дитина, яка не бачила цих монет у переліку в програмі, могла б розгубитися. Так само і з марками, картинами», — додала вона.

Результат тесту з НМТ вчительки історії / © соцмережі

Результат тесту з НМТ вчительки історії / © соцмережі

Окрім самих завдань, вчителька розкритикувала і організацію тестування. Блок з історії вона складала після 40-хвилинної перерви, протягом якої дітям не дозволялося покидати аудиторію, окрім відвідування вбиральні. На думку Поліщук, таке тривале перебування в одному приміщенні є значним стресом для випускників.

«І я щиро співчуваю тим дітям, для яких на кону стоїть вступ, майбутнє, величезна кількість переживань. За цей час можна було довести себе до повного емоційного виснаження ще до початку наступного блоку», — наголосила киянка.

На завершення своєї публікації педагогиня закликала до більшої відкритості системи оцінювання для суспільства, порівнявши її з попереднім форматом Зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО).

«Але хочу наголосити на одному: нам бракує прозорості. Якщо НМТ — це справді якісний, сучасний, антикорупційний інструмент оцінювання, то зробимо його таким же прозорим, яким свого часу було ЗНО. Адже довіра до системи починається саме з розуміння того, як вона функціонує», — підсумувала Оксана Поліщук.

НМТ 2026 — останні новини

Нагадаємо, у Вінниці випускниця Ангеліна Діденко заявила про серйозні технічні проблеми під час складання Національного мультипредметного тесту (НМТ) та вимагає надати їй можливість пройти випробування повторно під час додаткової сесії.

Крім того, в Одесі виник скандал через НМТ. У мережі батьки скаржаться, що їхні діти складають тест понад 12 годин через повітряні тривоги в місті та області.

Коментарі Сортувати: Нові Старі Популярні Надіслати

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *